Від боротьби за свободу до боротьби за інклюзивність

Доступно.UA розробляє новий соціальний проєкт для підтримки людей, що постраждали від війни. З нього розпочалася інформаційно-мотиваційна кампанія в рамках програми реінтеграції ветеранів IREX. Проєкт має на меті мотивувати осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни, повернутися до активного суспільного життя, попри виклики, пов’язані з інвалідністю. Надати їм психологічну підтримку, а також актуальну та чітку інформацію, яка допоможе з цими викликами впоратися: оформлення документів, реабілітація, працевлаштування тощо.

Не всім щастить потрапити на реабілітацію за кордон, або отримати доступ до інформації щодо своєї інвалідності. Автори кампанії прагнуть донести, що інвалідність — не вирок та показати реальні приклади людей, які продовжують життя на повну.

Саме тому в рамках кампанії за участю Олександра Будька буде створено три інформаційно-навчальні відеоролики про абілітацію осіб, що отримали травми опорно-рухового апарату. У громадських просторах також буде розміщено соціальний плакат кампанії з QR-кодом на створені відео. 

Через емпатію глядача до головного героя, ми хочемо привернути увагу суспільства до важливої соціальної групи людей, які отримали поранення чи втратили кінцівки під час війни. Ця група людей є вразливою і потребує соціального героя, який відверто розкаже про свій шлях до бойових дій, під час бойових дій і про момент отримання поранення. Це заклик до того, що соціум не може не помічати таких людей. На жаль, під час російської агресії людей з інвалідністю стає більше. Розповідь цих історій — це привернення уваги до загальної проблеми всіх українців.

Олександр Будько головний герой інформаційної кампанії

Погодився взяти участь у цьому проєкті разом із Доступно.UA, бо розумію всю важливість висвітлення проблем адаптації людей після травми. Завдяки таким ініціативам ми створюємо нове мислення, ламаємо стереотипи та допомагаємо зрозуміти одне одного в суспільстві. Відчуваю, що можу допомогти не тільки собі, а й іншим людям, які знаходяться у схожій ситуації, або ж їхні близькі. Тому радий впроваджувати ці зміни та показувати на своєму прикладі, що неможливого немає, — ділиться Олександр Будько.

Дмитро Щебетюк, засновник ГО Доступно.UA

Люди після повернення з фронту потребуватимуть підтримки, щонайменше в базових потребах активного соціального життя. Ми хочемо досягти максимального охоплення, щоб ветерани та інші особи, що постраждали від війни, а також їхні сім’ї мали повну обізнаність у тому, як їм діяти та де отримати підтримку, пов’язану з інвалідністю. Головне — показати їм позитивні приклади того, що попри травми, життя продовжується і ним можна насолоджуватись на повну, — розповідає Дмитро Щебетюк, засновник ГО Доступно.UA та ідейний натхненник проєкту.

Наша задача забезпечити комфортне життя ветеранам і ветеранкам, коли вони повернуться додому. Ми не можемо допустити, щоб вони були демотивованими та зневірилися у своєму майбутньому.

Кампанію втілено Доступно.UA в рамках проєкту, що проводиться завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США.

Стежити за апдейтами проєкту та за новинами Доступно.UA можна на сторінках у Facebook та Instagram. З будь-яких питань писати на pr@linza.agency.

Довідка

Доступно.UA — неурядова організація, заснована в Україні у 2015 році, що займається моніторингом доступності українських міст. Організація має на меті нормалізацію сприйняття людей з інвалідністю суспільством, просування тренду архітектурної доступності в Україні та мотивацію людей до активного життя.

Дмитро Щебетюк — український громадський діяч, засновник організації «Доступно.UA», автор проєкту Рейтингу доступності міст України «Тостер», спортсмен, блогер, ведучий рубрики «Інклюзія» від «Телебачення Торонто».

Олександр Будько (позивний «Терен») — солдат, головний сержант взводу вогневої підтримки ІІ стрілецької роти 49-го окремого стрілецького батальйону Сухопутних військ ЗСУ (в/ч А4599). Втратив обидві ноги на ізюмському напрямку. Про свої військові будні та поранення військовий без прикрас пише в інстаграм-щоденнику, який читають понад 25 тисяч людей.

IREX — партнер проєкту, міжнародна некомерційна організація, яка спеціалізується на міжнародному сприянні освіти та розвитку. IREX співпрацює з партнерами в понад 100 країнах.


«Стратегічна візія» — організація, яка сприяє економічній, інфраструктурній та ментальній відбудові України

Підтримати