Українським громадам допоможуть залучати жителів до відновлення та розвитку

Аналітичний центр Cedos шукає громади для участі в проєкті, щоб допомогти залучити жителів та жительок до планування відновлення та розвитку. Про це повідомляє видання “Хмарочос”.

У межах проєкту «Не залишити нікого осторонь: громадська участь для планування відновлення громад» аналітичний центр Cedos пропонує десятьом територіальним громадам допомогу з учасницького планування відновлення і розвитку та пошуку рішень для актуальних викликів.

Мета проєкту — посилити спроможність громад залучати жителів і жительок до процесів відновлення для подолання наслідків війни та викликів, які вона спричинила. Проєкт здійснюється за підтримки Європейського Союзу і його держав-членів: Німеччини, Швеції, Польщі, Данії, Естонії та Словенії через Програму «U-LEAD з Європою».

У межах проєкту з відібраними громадами працюватиме команда експертів і експерток у сфері залучення жителів та жительок, проведення досліджень, просторового та стратегічного розвитку, роботи зі спадщиною, освіти, соціального захисту, житла та міського планування. Проєкт передбачає спільну роботу експертів з громадами над наступними кроками:

  • проведення оцінки потреб громади у залученні жителів і жительок до реалізації конкретного проєкту (програми, стратегії), над якими громада працює або планує працювати;
  • визначення ключових викликів та обмежень, пов’язаних із залученням жителів і жительок;
  • розробка плану залучення жителів і жительок та інших зацікавлених сторін до розробки та впровадження проєкту (програми, стратегії);
  • проведення однієї події з залучення жителів і жительок.

Крім цього, експертки й експерти нададуть короткі рекомендації щодо налагодження процесу участі та залучення жителів і жительок у громаді.

Хто може взяти участь?

  • Заявки приймаються від органів місцевого самоврядування.
  • Запрошуємо подавати заявки громади, які:
  • планують розробити програму відновлення й хочуть зрозуміти, кого, як і коли залучити до її створення;
  • мають ідею проєкту (програми, стратегії) і хочуть врахувати думку жителів і жительок, але не знають, як спланувати й організувати їхнє залучення;
  • мають проєкт (програму, стратегію) і планують залучити жителів і жительок до його обговорення (зокрема, через запит активістської спільноти), і тому хочуть розібратися у тому, як це зробити й уникнути конфліктів у майбутньому.

З відібраними громадами аналітичний центр Cedos підпише меморандум про співпрацю.

Як взяти участь?

Щоби подати заявку на участь вашої громади у проєкті, треба заповнити анкету.

Коли?

Заявки на участь в проєкті приймаються до 23:59 20 березня 2023 року.


«Стратегічна візія» — організація, яка сприяє економічній, інфраструктурній та ментальній відбудові України

Підтримати