Реперка alyona alyona та Доступно.UA випустять пісню та кліп, щоб звернути увагу на інклюзивність у повоєнній відбудові

Громадська організація Доступно.UA та українська реп-співачка alyona alyona випустять пісню та відео-експлейнер до інформаційної кампанії про доступність в містах під час післявоєнної відбудови. Вийти кліп має наприкінці березня-початку квітня. Про це повідомляє видання vidbudova.online.

Інформаційна кампанія від Доступно.UA має на меті актуалізувати питання доступності просторів, розповісти, як відбудувати Україну комфортною для життя всіх людей.

Мені дуже сильно хочеться, щоб Україна була країною, де пандус ставлять не тому, що так треба і для галочки, байдуже, придатний він для того, щоб ним користуватися, чи ні, а де все ж таки, будуючи новий будинок і плануючи в ньому ліфт, він буде на такому поверсі, на який людина на візку просто доїде, не оминаючи 300500 сходів до того ліфта. Є багато всяких подібних нюансів, які б хотілося врахувати, для того, щоб люди, які не можуть пересуватися типово, як усі, могли відчувати себе типово, як усі. І хочеться звернутися до влади, в цьому випадку, тому що ми платимо податки і напевно, це від них залежить: від місцевої влади, від державної влади залежить те, в який бік буде розвиватися і суспільство, і зокрема інфраструктура, і доступність будь-якого простору для людей, — говорить alyona alyona.

У Доступно.UA акцентують увагу на тому, що питання інклюзивності уже давно досліджене і є вичерпний перелік правил та рекомендацій, щоб зробити простір доступним для всіх людей. Тож наразі є шанс правильно відбудувати все, що було зруйновано війною.

Більшість недоступних просторів були спроектовані ще в XX столітті, радянському союзі, де не було місця маломобільним групам. Усю незалежність ми страждали від спадку просторів, які “неможливо виправити, треба вже тоді повністю перебудовувати”. Тепер ці простори знищені, у нас є шанс відбудувати їх як належить, — зазначив засновник проєкту Доступно.UA Дмитро Щебетюк. 

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у рамках своєї інформаційної кампанії Доступно.UA представили інформаційні постери. Їх можна побачити у поїздах Інтерсіті+ та на сітілайтах і метролайтах Києва.


«Стратегічна візія» — організація, яка сприяє економічній, інфраструктурній та ментальній відбудові України

Підтримати