Урбаніст з Цюриха прочитає лекцію для всіх охочих відбудовувати Україну

Урбаніст із Цюриха, засновник студії міського дизайну «Van de Wetering Atelier für Städtebau» Хан ван де Ветерінг 24 листопада о 17:00 виступить з відкритою онлайн-лекцією. Він розповість про «нову урбаністику» та основні проблеми та виклики майбутнього розвитку міст. Лекція проходитиме в рамках онлайн-курсу з урбаністики, створеного ГО STEM is FEM.

Організація має на меті навчити 50 українських дівчат основам містобудування, щоб дати їм можливість зробити свій внесок у відбудову України після війни. Проте всі, хто цікавиться архітектурою, урбаністикою та реконструкцією України, можуть відвідати цю та наступні відкриті лекції, зареєструвавшись за посиланням.

Лекція стосуватиметься «нової урбаністики» та основних питань та викликів майбутнього міського розвитку. Зокрема, Ветерінг розповість про:

  • Важливість інтегральних рішень: урбаністика як синергетична ланка між такими дисциплінами, як архітектура, просторове планування, транспортна інженерія, ландшафтне планування, соціологія.
  • Важливість далекоглядних рішень: образи замість правил, шанси замість проблем, позитивне замість негативного планування.
  • Важливість надійних рішень: різні часові горизонти та довгостроковий розвиток; надійність і як дати раду з несподіваними ситуаціями (війною, швидкою зміною клімату тощо).

Спікер також візьме до уваги український контекст, оскільки він вже має досвід розробки урбан-проєктів для українських міст.

Разом зі своєю командою Хан ван де Ветерінг є лауреатом низки премій, зокрема Swiss Urbanism Award (“Stadtlandpreis”). Студія також створила візуалізацію того, як центр Цюриха може виглядати в майбутньому. Крім того, Wetering розробив стратегію розвитку Вінниці. Його офіс також бере участь у створенні проєктів сталого міського розвитку для Львова та Житомира.

Загалом він є експертом у сфері міського дизайну та генерального планування, інтегрального міського планування та планування мобільності для комплексних об’єктів та кооперативної житлової забудови.

На думку громадської організації STEM is FEM, яка проводить цей захід, відкриті лекції мають мотивувати людей глибше занурюватися в тему урбаністики та брати активну участь у відбудові України.

Це вже другий захід із серії відкритих лекцій в рамках освітнього онлайн-курсу з урбаністики, який ГО STEM is FEM реалізує за підтримки програми «Мріємо та діємо».

За словами організаторів, починаючи з жовтня протягом чотирьох місяців 50 дівчат навчатимуться основам архітектури та містобудування. Вони слухатимуть лекції за участі українських та зарубіжних висококласних урбаністів та архітекторів та виконуватимуть практичні завдання. Наприкінці курсу вони створять власні урбаністичні проєкти з відновлення інфраструктури українських міст. Найкращі проєкти, які обере журі, можуть бути втілені в життя.

Організація STEM is FEM заснував Founding Partner Roosh Сергій Токарєв з метою популяризації STEM-професій серед дівчат.

Наразі експерти кажуть, що відбудова України після вторгнення Росії може обійтися майже в 350 мільярдів доларів. Але, чого ми потребуємо не менше за фінансову підтримку, — це людських ресурсів. Нам потрібні ентузіасти, які бажають відновити країну та можуть генерувати нові ідеї. Найкращий спосіб зробити це – зростити таких людей самостійно, – каже Єлізавета Коренко, координаторка STEM is FEM.

Освітній онлайн-курс з урбаністики втілюється в межах програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.


«Стратегічна візія» — організація, яка сприяє економічній, інфраструктурній та ментальній відбудові України

Підтримати