Під час відбудови треба позбутися пострадянської урбаністики і націлюватися на інновації – експерт

У суспільстві посилюється запит на інноваційне відновлення українських територій після перемоги. 

Про це заявив  інвестиційний експерт Едуард Мкртчан у колонці HB.

У матеріалі Едуард акцентує,  що після перемоги країна і суспільство стануть прихильнішими до інновацій. Зокрема і в містобудуванні. Бо війна, за словами експерта, стирає реалії пострадянської урбаністики, разом із її консервативними шлейфами.

Спроби реставрувати радянський спадок вважаю найбільшою із можливих містобудівних помилок, яку мусимо уникнути після перемоги. Поза сумнівами, маємо зберегти дух наших героїчних міст: їхні історичні центри і знакові будівлі. Зокрема ті, що стали місцем української сили під час війни. Серед них — маріупольська «Азовсталь» чи сєвєродонецький «Азот». Але стратегічно варто орієнтуватися на європейські стандарти і вимоги містобудування, – розповів Едуард Мкртчан.

Експерт зазначив, що у суспільстві посилюється запит саме на інноваційне відновлення територій. Тому навіть тимчасові адміністративні та житлові споруди мають бути енергоефективними, якісними і з продуманою логістикою.

Натомість при відбудові великих агломерацій — Маріуполя, Харкова, Сєвєродонецька — інноваційний маркер стане домінантою. Ідеться про зонування, енергоефективність житлового сектору і муніципальних будівель, екологічність і оптимальну мережу громадського транспорту. До прикладу, у містах варто визначити пріоритет електробусів, а на певних внутрішніх та міжнародних напрямках — швидкісної залізниці, – заявив знавець.

Він підкреслив, що такі зміни дозволять захистити екологію і заощадити на надмірній інфраструктурі. Крім того, аби Україна мала шанс на спільні транспортні комунікації з ЄС,  вже зараз слід планувати перехід на євроколію.

Едуард Мкртчан додав, що зараз є принциповими цінності європейського містобудування, а не форма чи стиль. Тому важливо не калькувати проєкти, а додержуватися стандартів європейської урбаністики, системного впровадження енергоефективності і SMART-технологій.


«Стратегічна візія» — організація, яка сприяє економічній, інфраструктурній та ментальній відбудові України

Підтримати