Німеччина планує в жовтні провести конференцію з відновлення України

У Берліні в жовтні Німеччина проведе міжнародну конференцію щодо відновлення України після вторгнення рф.

Про це повідомив Bloomberg з посиланням на анонімні джерела.

Як зазначають, Німеччина призначила 25 жовтня як дату, коли експерти та представники ЄС, G-7 та міжнародних організацій зберуться в Берліні, але точна дата ще може бути змінена.

Представники ЄС заявили, що блок із 27 країн, який на саміті лідерів у червні офіційно прийняв Україну як кандидата на членство, надасть основну частину загальної фінансової допомоги, обсяг якої може перевищити 500 мільярдів євро (517 мільярдів доларів). Однак це, ймовірно, буде напруженою дискусією для держав-членів ЄС, оскільки ще немає згоди щодо того, як залучати кошти.

На відміну від міжнародної конференції донорів, яка відбулася в швейцарському місті Лугано в липні, конференція в Берліні буде більше зосереджена на питанні про те, як найкраще витратити суми допомоги на реконструкцію, – повідомили чиновники.

Канцлер Німеччини Шольц заявив, що пакет реконструкції для України буде більшим, ніж план Маршалла, який допоміг відновити Західну Європу після Другої світової війни.

Збиток є драматичним, він коштуватиме мільярди і вимагатиме від усього світового співтовариства розробки розумних рішень. Це буде велике, велике завдання, яке мало пов’язане з планом Маршалла. Він буде більшим, — сказав Шольц.

Зараз Німеччина та її союзники по ЄС обговорюють, як структурувати обіцяний пакет екстреної допомоги Україні в 9 мільярдів євро. Наразі блоку вдалося домовитися лише про початковий транш, який покриває дев’яту частину цієї цілі, яка була видана як позика. Німеччина стверджує, що Україна потребує екстреної допомоги у формі безповоротних грантів, а не у вигляді позик, які лише посилять борговий тягар Києва.

Берлін очікує, що країни-члени ЄС виділять решту 8 мільярдів євро короткострокової допомоги Україні до вересня, сказав один із чиновників. Уряд Німеччини впевнений, що країни-члени ЄС знайдуть компромісну угоду найближчими тижнями і що принаймні частина пакету буде видана як безповоротні гранти.


«Стратегічна візія» — організація, яка сприяє економічній, інфраструктурній та ментальній відбудові України

Підтримати