США нададуть уряду України $4,5 мільярда прямої бюджетної підтримки

США через USAID нададуть уряду України додаткову пряму бюджетну підтримку обсягом $4,5 млрд, яка допоможе пом’якшити жорсткий бюджетний дефіцит.

Про це йдеться у повідомленні посольства США в Україні.

Ці кошти, які США надають через Світовий банк, допоможуть урядові України і надалі виконувати основні функції з забезпечення послуг громадянам – що включає соціальну та фінансову допомогу тим українцям, які ще більше збідніли внаслідок війни, дітям з інвалідністю та вимушеним внутрішнім переселенцям.

Диппредставництво додало, що надані сьогодні ресурси є продовженням попередніх заходів прямої бюджетної підтримки.

Вони допоможуть урядові Україні й надалі виконувати його найважливіші функції – до прикладу, забезпечувати безперебійне постачання газу та електрики до лікарень, шкіл та інших об’єктів критично важливої інфраструктури, надання гуманітарної допомоги громадянам і подальшу виплату заробітної плати державним службовцям, медикам і вчителям, – поінформувало посольство.

Також підкреслюється, що запроваджені Світовим банком дієві захисні інструменти у поєднанні із зовнішнім експертним наглядом, що здійснюватиметься на кошти USAID та буде інтегрований до структури органів влади України, забезпечать підзвітність і прозорість використання цих коштів.

Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки анонсувало, що погодить розпорядження президента Джо Байдена стосовно виділення Україні військової допомоги в $1 млрд.


«Стратегічна візія» — організація, яка сприяє економічній, інфраструктурній та ментальній відбудові України

Підтримати