Мінекономіки оприлюднив проєкт методики оцінки збитків за зруйноване майно підприємcтв

Мінекономіки України спільно з Фондом держмайна завершили розробку методики визначення збитків, завданих підприємствам внаслідок агресії рф.

Про це пише пресслужба Міністерства економіки.

Як зазначають у відомстві, документ призначений для розрахунку суб’єктами господарювання таких категорій втрат:

  • розміру реальних збитків своєму майну. Йдеться про нерухоме та рухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва, транспортні засоби, товарно-матеріальні запаси тощо, знищені або пошкоджені внаслідок бойових дій;
  • упущеної вигоди, яку підприємство втратило через неможливість продовження діяльності;
  • розміру витрат, необхідних для відновлення майна та майнових прав, що зазнали руйнівного впливу внаслідок збройної агресії.

Оцінка здійснюватиметься незалежними експертами на підставі вихідних даних (документів підприємства, в яких містяться характеристики майна), результатів огляду постраждалого об’єкта (або фото-, відеоматеріалів, супутникових знімків), а також на основі даних про ринкову вартість подібного майна.

Для підтвердження факту знищення об’єктів внаслідок військової агресії підприємцям необхідно буде підготувати пакет документів.

Збитки, визначені за методикою, можуть бути використані для відкриття кримінальних проваджень проти агресора, подання постраждалими суб’єктами господарювання заяв на компенсацію, а також для позовів до міжнародних судових інстанцій.

Наразі проект методики оприлюднений для обговорення на сайті Міністерства економіки України.


«Стратегічна візія» — організація, яка сприяє економічній, інфраструктурній та ментальній відбудові України

Підтримати