Комунікація між громадянським суспільством та владою має ключове значення у відбудові України – голова партії “Слуга народу”

В процесі відновлення України громадянське суспільство повинно грати потужну роль і комунікувати з керівництвом держави.

Про це заявила очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк під час онлайн-дискусії “Роль громадянського суспільства у відновленні країни: чи можлива співпраця з Урядом?”, організована центром соціально-економічних досліджень CASE Україна

За словами Олени Шуляк, процеси відновлення виокремлюють на три різні етапи, а саме:

  • 1 етап – швидке відновлення, яке являє собою забезпечення громадськості критичною інфраструктурою та необхідними ресурсами;
  • 2 етап – масштабне будівництво житлового комплексу;
  • 3 етап – робота над модернізацією країни та реформами для постійного членства в ЄС.

На думку голови партії Слуга Народу, саме громадянське суспільство на всіх трьох етапах відіграє ключову роль та разом з владою несе відповідальність за просування тих чи інших рішень і реформ у сфері відновлення, іноді непопулярних та незрозумілих  громадськості.

Олег Рибачук, голова аналітично-адвокаційної організації Центр спільних дій, підкреслив, що  процес залучення громадських організацій у взаємодію з керівництвом державою має проходити і на початку розв’язання якоїсь проблеми, і в ході прийняття конкретних рішень. А також, за словами експерта, владі слід надавати ГО зворотній зв’язок.

Загалом, проблема існує саме в тому, що ні влада, ні зараз громадянське суспільство форми повного залучення не знайшли. Вона може бути на якихсь етапах, може бути в окремих інституціях, з окремими урядовцями, з деякими ГО. Іноді успішно, іноді не дуже. Але мені зрозуміло одне: для того, щоб ми відбудували Україну таку, яку ми її хочемо побачити, нам треба делегувати повноваження на різних рівнях для більшої ефективності – зазначив Рибачук.

Олена Шуляк додала, що важливо на самому початку відбудови запропонувати прозорі та зрозумілі механізми взаємодії влади, громадськості, бізнесу, донорів, урядів іноземних країн, щоб ні в кого не виникало стосовно корупції і неефективності.


«Стратегічна візія» — організація, яка сприяє економічній, інфраструктурній та ментальній відбудові України

Підтримати