У державній власності мають залишитися не більше 100 підприємств – міністр економіки

Держава планує залишити у своїй власності до 100 підприємств

Про це заявила міністр економіки України Юлія Свириденко у колонці “Економічної правди”

Нагадаємо, раніше Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7451, який розблоковує “малу приватизацію” і значно скорочує тривалість усіх приватизаційних процедур: зі 100 до 25 днів.

Вже скоро десятки підприємств, які занепадали, знайдуть нових ефективних власників. Запустять виробництва, виготовлятимуть продукцію на експорт та створять нові робочі місця. Це частина нашої загальної стратегії – зменшити присутність держави в економіці, – підкреслила міністр

За словами Свириденко, держава продовжить володіти деякими комерційними підприємствами, а саме стане акціонером. Мета такого володіння проста – отримувати прибуток через дивіденди.

Враховуючи нашу визначену мету – отримувати прибуток від діяльності підприємств, якими володіє держава – потрібно зрозуміти, які підприємства можуть генерувати прибуток у довгостроковій перспективі, а які – ні. Це і має бути визначальним фактором для прийняття рішення – володіти чи продати, – зазначила очільниця Мінекономіки.

Крім того, за планом влади, у державній власності мають залишитися не більше 100 підприємств, причому більшість з них будуть у підпорядкуванні Кабміну. Всі вони мають бути перетворені на акціонерні товариства або товариства з обмеженою відповідальністю.

Насправді, приватизація – це, в першу чергу, про економічне зростання. На занедбане виробництво приходить новий власник та вкладає кошти в його оновлення. Він модернізує обладнання, запускає нові лінії, випускає продукцію, в тому числі – на експорт. При цьому зберігаються та створюються робочі місця, сплачуються податки, генерується додана вартість, зростає ВВП, – резюмувала міністр


«Стратегічна візія» — організація, яка сприяє економічній, інфраструктурній та ментальній відбудові України

Підтримати