Перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту

Cудно RAZONI вирушило з Одеського порту коридором, безпеку якого підтверджено  партнерами-гарантами – ООН та Туреччиною. На його борту 26 тис тонн української кукурудзи.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков у Facebook.

Сьогодні Україна разом з партнерами робить черговий крок до запобігання світовому голоду. Розблокування портів дасть щонайменше 1 млрд доларів валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року, – заявив Кубраков.

Він додав, що Україна є одним з найбільшим постачальником кукурудзи у світі, тому реалізація експорту через порти нагальною для глобальної продовольчої безпеки.

Міністр подякував партнерам за сприяння у безпечному вивезенні продовольства.

У портах Великої Одеси ще 16 суден вже чекають на свою чергу. Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення росії. Паралельно отримаємо заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією, – резюмував Олександр Кубраков

Як зазначив міністр інфраструктури, у найближчі тижні за підтримки наших партнерів планується вихід на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції.


«Стратегічна візія» — організація, яка сприяє економічній, інфраструктурній та ментальній відбудові України

Підтримати