Україна та Литва нарощуватимуть співробітництво в інвестиційній сфері

Україна запропонувала литовському бізнесу приєднатися до відновлення та розбудови української економіки після перемоги у війні. Для інвестування підготовлено 614 перспективних проектів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України в Telegram.

Після перемоги України економічні відносини з Литвою мають вийти на новий рівень. Йдеться про тісну економічну співпрацю та участь литовських партнерів у масштабних проектах відновлення України. Про те, як відбуватиметься таке співробітництво, говорили під час Міжнародної конференції «Rebuild Ukraine», – йдеться в повідомленні.

В ході зустрічі українські урядовці представили литовським колегам Інвестиційне меню, що базується на основних заходах з відновлення та перебудови української економіки. Фактично – це карта можливостей для інвестування в українську промисловість.

На сьогодні Інвестиційне меню включає 614 перспективних для бізнесу проектів із 8 пріоритетних галузей і секторів. Це:

  • оборонно-промисловий комплекс;
  • агропромисловий комплекс;
  • металургія;
  • машинобудування;
  • енергетика;
  • добувна промисловість;
  • меблева і деревообробна галузі;
  • логістика.

По кожному з них проведено розрахунки інвестиційних потреб і можливостей, тож ключові асоціації та компанії Литви вже зараз можуть обрати перспективні проекти для інвестування.

Важливим напрямком співробітництва з Литвою є нарощування товарообігу. Так, за результатами 2021 року Литва посідає 13 місце серед країн Європи за обсягами двосторонньої торгівлі товарами з питомою вагою 3,4% від загального обсягу. У 2021 році Україна експортувала товарів і послуг до Литовської Республіки на загальну суму 643,5 млн доларів. Це майже на 32% більше, ніж роком раніше. І в післявоєнній економіці України нарощення товарообігу з Литвою матиме пріоритетне значення.


«Стратегічна візія» — організація, яка сприяє економічній, інфраструктурній та ментальній відбудові України

Підтримати