В Україні відновлюється попит на комерційну нерухомість

Ринок оренди комерційної нерухомості оживає. У порівнянні з березнем, кількість вільних приміщень зросла в усіх регіонах. Водночас збільшується активність орендарів, адже середня кількість відгуків на одне оголошення наближається до довоєнного рівня. Про це йдеться в аналітиці сервісу OLX Нерухомість.

У Києві, Львові та Дніпрі досі найбільше пропозицій для комерційної оренди

Упродовж останніх шести місяців найбільший вибір серед комерційної оренди незмінно пропонує КиївщинаЛьвівщина та Дніпропетровщина. Ці регіони займали лідерські позиції до 24 лютого і дотепер мають найбільшу кількість квадратних метрів для бізнесу. Найбільше вільних приміщень у Київській області: у червні на олх можна було обрати з майже 21 тисячі оголошень. Це, до слова, вдвічі більше, ніж було в березні. Також до десятки регіонів із великою кількістю пропозицій для комерційної оренди ввійшли Одещина та Харківщина. Серед західних областей найрізноманітніший вибір на Хмельниччині та Івано-Франківщині.

Житомирщина — у трійці найпопулярніших регіонів серед орендарів  

Станом на червень Львівська та Одеська області стали найпопулярнішими серед орендарів, аналогічна картина була у довоєнному січні. Саме в цих регіонах пошукачі найчастіше відгукувалися на одне оголошення про вільну комерційну площу. Також до трійки лідерів у червні увійшла Житомирщина.

У березні ж підприємці найчастіше шукали квадратні метри для роботи на Заході України. У цей період пошукачі активно відгукувалися на оголошення у Закарпатській та Чернівецькій областях. Також до трійки увійшла Вінницька область, оскільки частина Київщини на той час була окупована.

Найбільший вибір — серед офісних приміщень та магазинів/салонів

Якщо ви шукаєте офіс для свого бізнесу, то маєте найвищий шанс швидко знайти вигідний варіант, оскільки цього типу комерційної нерухомості протягом 4 місяців війни було найбільше серед орендодавців. Так, кількість оголошень про оренду офісу до війни і зараз в 2 рази перевищує кількість приміщень під магазин/салон.

Порівнюючи довоєнний лютий та червень, пропозицій здати в оренду будь-яку комерційну нерухомість побільшало. Найвідчутніше додалося оголошень щодо оренди складів і приміщень промислового призначення (+42% і +40% відповідно), та СТО – їх кількість на ринку збільшилася на 29%.

Що стосується попиту від самого бізнесу, то найбільша середня кількість відгуків на одне оголошення про оренду автомийки — 8 реакцій. Наступні за популярністю кав’ярні, СТО, шиномонтаж (по 4 відгуки на одне оголошення) та фермерські господарства (3 відгуки на одне оголошення).

Найвигідніше орендувати офісні приміщення, магазини та МАФи 

Якщо порівнювати ціни на найпопулярніші типи комерційної нерухомості, то найбільше доведеться віддати за оренду ресторану, кафе чи бару — понад 37 тисяч гривень станом на червень.

При цьому найвигідніше зараз орендувати офіс, МАФ, магазин/салон або ж торгову точку на ринку. Середньомісячна вартість цих типів нерухомості в червні була в діапазоні 6-7 тисяч гривень. Так, у порівнянні з довоєнним періодом, орендувати МАФ у червні коштувало на 39% дешевше, ніж на початку лютого, а середньомісячна плата за приміщення під магазин чи салон знизилася на 26%.

 

Головне фото: Nastuh Abootalebi/Unsplash


«Стратегічна візія» — організація, яка сприяє економічній, інфраструктурній та ментальній відбудові України

Підтримати