Україні дали “зелене” світло на приєднання до Банку розвитку Ради Європи

Банк розвитку Ради Європи (БРРЄ) прийняв рішення про спеціальні умови якнайшвидшого набуття Україною членства у цій фінансовій установі. Крім того, БРРЄ виділив кошти на підтримку українських біженців у Німеччині та Литві.

Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України .

Набуття членства у БРРЄ відкриє Україні додаткові можливості для забезпечення житлом українців, які постраждали від війни, надання соціальних послуг та відбудови зруйнованої соціальної інфраструктури, зокрема лікарень, шкіл та дитячих садочків, — наголосив Олексій Чернишов, міністр розвитку громад та територій України.

Повідомляється, що адміністративна рада Банку схвалила п’ять нових позик на 465 млн, більша частина яких буде спрямована на підтримку біженців з України в країнах-учасницях БРРЄ. Серед іншого йдеться про розміщення українських біженців  у приймаючих громадах, надання екстреної допомоги, гуманітарні заходи тощо.

У Німеччині державний банк розвитку Північної Рейн-Вестфалії отримав 200 млн для часткового фінансування програми житла для біженців, що допоможе муніципалітетам у придбанні, будівництві та модернізації житла для українських біженців.

Уряду Литви Банк надасть 120 млн для підтримки близько 30 тис. українських біженців, серед яких 13,5 тис. дітей. Позика буде використана відповідними міністерствами та громадами, які надають першочергову підтримку, головним чином у формі фінансової допомоги та грошових виплат на освіту, охорону здоров’я та соціальне забезпечення.

Раніше Олексій Чернишов підкреслив, що приєднання України до Банку розвитку Ради Європи сприятиме розвитку нових житлових та соціальних інфраструктурних програм, участі в міжнародних інвестиційних проєктах та залученню іноземних інвестицій для забезпечення належним житлом українців, які постраждали від війни.

Нагадаємо, Банк розвитку Ради Європи заснований 1956 року вісьмома державами – членами Ради Європи для вирішення проблем біженців, з якими Європа зіткнулася після Другої світової війни.

Головна мета житлових проєктів Банку – сприяти доступу до достойного і доступного житла для малозабезпечених і осіб середнього достатку через надання позик або зменшення дефіциту житла (будуючи нове житло або відновлюючи наявний житловий фонд).


«Стратегічна візія» — організація, яка сприяє економічній, інфраструктурній та ментальній відбудові України

Підтримати