Фонд відновлення України буде наповнюватися з 5-ьох джерел – прем’єр-міністр України

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що для наповнення Фонду відновлення України вже зараз можна користуватися надходженнями з 5-ьох джерел.

Про це він заявив на Міжнародній донорській конференції, презентувавши партнерам платформу United24, яка є частиною Фонду.

Україна вже веде роботу по всіх п’ятьох напрямках. Напрямок допомоги від держав реалізується через механізми МВФ і Світового банку, внески приватних осіб і компаній будуть іти через онлайн-платформу U24, – підкреслив очільник уряду.

Серед джерел наповнення Шмигаль назвав:

  • допомогу держав-партнерів та міжнародних фінансових організацій;
  • допомогу великих міжнародних корпорацій;
  • заморожені, конфісковані активи Росії;
  • внески приватних осіб;
  • допомогу міжнародних гуманітарних організацій та благодійних фондів.

Слід зазначити, що заморожені російські активи тільки плануються передаватися на користь відновлення Україні, адже деякі країни поки не готові до такого кроку.

Свою чітку позицію щодо вагань західних партнерів висловив британський економіст Тімоті Еш, передає HB.

Іраку довелося виплатити репарації за збитки, які він завдав Кувейту за час першої війни у Перській затоці, то чому Росія зараз не повинна платити? Ірак мусив виплатити репарації за втрати, які він поклав на Кувейт під час першої війни у Затоці, то чому не Росія зараз? І це при тому, що Захід має доступ до $300−400 млрд у російських активах, заморожених через цю війну, — додав економіст.

Експерт зауважив, що західні політики побоюються надавати ці фінанси через можливість корупційних схем. Але для швидкого відновлення України, наголосив Тімоті Еш, потрібно посилити контроль над фінансовими потоками, а не уникати відповідальності.

Якщо заморожені активи не буде використано, малоймовірно, що буде мобілізовано достатні кошти для відновлення України. І якщо Україні не допоможуть повністю відновитись, тоді Путін переможе. За вторгнення Росії заплатять інші,  — зазначив експерт.


«Стратегічна візія» — організація, яка сприяє економічній, інфраструктурній та ментальній відбудові України

Підтримати