Українцям обіцяють списати кредити за житло та автомобілі, знищені в ході війни: що потрібно знати

В Україні може запрацювати важлива ініціатива стосовно списання кредитів за житло та автомобілі, які були знищені внаслідок війни.

Про це повідомляють Факти ICTV, передає “Слово і діло”

Як зазначають у ЗМІ, зараз поки розглядають дві альтернативи щодо списання кредитів. В одному законопроєкті пропонують просто списати всі кредити та відсотки по ним. Згідно з іншим законопроєктом, замість позичальника кредити покриє держава – але тільки після війни та не всім позичальникам, а тільки сумлінним, у яких не було боргів за кредитами до початку війни.

При цьому обмежень щодо вартості житла не буде. Але уряд покриє тільки залишок кредиту і відсотки – те, що людина заплатила банку до війни, повертати їй ніхто не буде. Ще один важливий нюанс – якщо українець втратив кредитне майно на окупованій території, потрібно буде довести факт знищення. Якщо немає документів, то кредит буде заморожений; коли з’являться докази, держава заплатить банку за позичальника, – йдеться в повідомленні.

Підкреслюють, що обидві ініціативи мають підтримку в парламенті. Однак першу ініціативу критикують – бо при списанні боргів, банки зазнають збитків та перестануть видавати іпотеку, деякі можуть стати банкрутами. Питання полегшення погашення кредитів зараз піднято з банками та НБУ. Відомо, що у випадку зі знищенням недобудованого житла збиток буде відшкодовувати забудовник.

Проте вже зараз банки закликають українців, чиє кредитне майно було пошкоджено або знищено, не чекати, а відразу звертатися до банків і пояснювати їм ситуацію. Зараз навіть за іншими кредитами до позичальників йдуть на поступки – наприклад, реструктуризують борги.


«Стратегічна візія» — організація, яка сприяє економічній, інфраструктурній та ментальній відбудові України

Підтримати